« Travanj 2024 »

Projekt za poticanje čitanja i promociju kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"
Autor: drazen ruzic1, 17. 9. 2018.

Školska godina: 2018./2019.

Poštovane kolegice i kolege, sudionici projekta "Čitanjem do zvijezda"!

Srdačno Vas pozdravljam kao nova voditeljica natjecanja za OŠ na početku nove sezone natjecanja!

Ove godine obilježava se jubilarni deseti ciklus projekta "Čitanjem do zvijezda" te se ovom prilikom zahvaljujemo svima koji su zajedno sa nama sudjelovali i čitali na tom putu, te pozivamo sve one koji još nisu da nam se pridruže! U skladu sa velikom obljetnicom koju slavimo, zadali smo si za cilj da ova sezona bude posebna, da podignemo ljestvicu još malo više i da zajedno sa Vama čitamo odlične knjige, učimo iz njih i da na nacionalnoj završnici koja će se kao i prethodnih godina održati u Čakovcu proslavimo našu ljubav prema knjigama i čitanju te ostvarimo naše projektne ciljeve vezane za promicanje kulture čitanja u Republici Hrvatskoj.

Ovogodišnja tema natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče"

Odabrane knjige koje ćemo sa zadovoljstvom i neumorno iščitavati su:

Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom : Julijana Matanović (Mozaik knjiga)

Ljeto na jezeru Čiču : Jasminka Tihi-Stepanić (Naklada Ljevak)

Blizanke : Erich Kaestner (Znanje)

Dostupnost naslova u prodaji provjerena je kod nakladnika, tako da bez problema možete nabaviti knjige za Vašu knjižnicu i Vaše natjecatelje.

Važna novina za mentore vezana za ovogodišnji ciklus natjecanja jest mogućnost dobivanja 1 boda za napredovanje u više zvanje, što je odobreno od strane naše više savjetnice za stručne suradnike knjižničare Adele Granić.

Sa savjetnicom je dogovoreno da projekt u tom slučaju provodite kao izvannastavnu aktivnost, za koju vodite Dnevnik rada koji će sadržavati sve od Plana i programa do popisa učenika koji sudjeluju u natjecanju.

U privitku se nalaze dokumenti sa opisom projekta koje možete iskoristiti za pisanje svog planiranja.

Također, u skladu sa GDPR uredbom o zaštiti osobnih podataka naglašavamo da se provođenje svih aktivnosti  i događanja vezanih za projekt fotografira, objavljuje na Facebook stranici "Čitanjem do zvijezda", na web portalima i u medijima. Naime, vidljivost našeg projekta u medijima i javnosti od presudne je važnosti za promociju i uspješnost istog, te stoga apeliramo da prilikom prikupljanja prijava Vaših natjecatelja na to im bude skrenuta pažnja, a isto se odnosi i na Vas kao mentore te članove Vaših Povjerenstava.

U proteklih 10 godina "narasli" smo od međuškolskog natjecanja međimurskih osnovnih škola do nacionalnog projekta na kojem je prošle sezone sudjelovalo 170 osnovnih škola iz Republike Hrvatske i susjedne Vojvodine. Naša želja i težnja je da svake godine "rastemo", da što više škola, školskih knjižnica i učenika čita zajedno sa nama, da nas čitanje lansira do zvijezda. U skladu s tim i povodom naše jubilarke napravljen je i novi logo projekta; nadamo se da će Vam se svidjeti i da će nam omogućiti što veću prepoznatljivost među našim čitačima, kao i u medijima i javnosti.

Prijavnica za sudjelovanje u projektu je na poveznici u nastavku, a prijave su otvorene do petka, 05. listopada 2018. godine.

Želim Vam puno veselja u radu s učenicima i puno uspjeha u natjecanju!

Srdačan pozdrav,

Nikolina Hader