« Travanj 2024 »

Čitamo mi, u obitelji svi!
Autor: drazen ruzic1, 18. 5. 2011.

Draga kolegice, dragi kolega!
Priključi se projektu kojim promičemo razvoj tehnike čitanja – najvažnije vještine koju naša djeca trebaju svladati za uspješno učenje i snalaženje u životu. Projekt organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje, HČD-a i HUŠK-a.

Projekt je već uspješno proveden u nekoliko europskih država i polučio izvrsne rezultate, nije ga teško provesti, a donosi zadovoljstvo i povećava ugled školskom knjižničaru. Ukratko: učenicima se šalje napunjena naprtnjača novih knjiga, knjige čitaju svi u obitelji, nakon nekoliko dana ih vraćaju i izvješćuju u razredu. Sve detalje o projektu „Čitamo mi, u obitelji svi“ možeš pročitati na mrežnim stranicama www.knjiznicari.hr/ruksak.

Premda je projekt moguće provesti i samostalno, sa starim knjigama, molim Te da to ne činiš, jer nam je dugoročni cilj ovim projektom utjecati na nadležne da nam se ponovno osigura stalno financiranje kupnje knjiga te zajedničkom provedbom projekta skrenuti pozornost medija na sebe – školske knjižničare.

Sve o Hrvatskoj mreži školskih knjižničara možeš pročitati na mrežnim stranicama www.knjiznicari.hr/udruga. Projektu se možeš priključiti i bez učlanjivanja u udrugu, ali će članovi udruge biti posebno nagrađeni, pa te pozivam da nas podupreš i tako da svoju školu ili sebe osobno učlaniš u Hrvatsku mrežu školskih knjižničara e-prijavom ovdje:
https://sites.google.com/a/knjiznicari.hr/knjiznicari/clanovi-1/clanovi ili tako da ispunjenu pristupnicu (iz privitka) pošalješ na e-adresu josip.rihtaric@knjiznicari.hr.

Članarina iznosi 30 kn. Ako se učlanjuje škola, onda je najpraktičnije da škola „ovlasti“ školskog knjižničara za zastupanje škole u Udruzi.

Za sudjelovanje u projektu moraš se prijaviti ovdje:

U slučaju bilo kakvih problema s prijavom, prijavi se slanjem e-dopisa na e-adresu josip.rihtaric@knjiznicari.hr . Za sve prijave pristigle do 24. svibnja 2011. zatražit ćemo financijsku potporu MZOŠ-a. U slučaju smanjene ili izostanka financijske potpore, s nakladnicima smo dogovorili iznadprosječno povoljne cijene knjiga.

U slučaju potrebe ili bilo kakvih nejasnoća, slobodno me kontaktiraj na josip.rihtaric@knjiznicari.hr ili nazovi na (042) 214467+5 od 10 do 14 sati.

Unaprijed se radujem Tvojoj potpori i sudjelovanju u projektu, najsrdačnije Te pozdravljam!

Josip Rihtarić, tajnik udruge i voditelj projekta